معرفی هنرمندان درگاچی

رها بهرامیان

با دستانش چنان هنرمندانه مغار خراطی را بر سطح چوب می نشاند که انسان احساس می کند زندگی اش در همین کار خلاصه شده. هنگام کار چنان محو زیبایی چوب هایش می شود که انگار مادری درحال نگاه کردن به نوزاد تازه متولد شده اش است. او عاشق چوب است. نمیدانم چوب چه خصلتی دارد که هرکسی وارد دنیای چوب ها می شود عاشقش می گردد. همچون مادری که از زیبایی و خوبی های فرزندش سخن می گوید درمورد دست سازه های چوبی اش حرف می زند.

رها بهرامیان هنرمند حوزه ی خراطی مهندسی it خوانده اما عشق به چوب مسیر زندگی اش را تغییر داده و منجر به راه اندازی کارگاه چوب تاشین شده است. محصولات هنری رها سوار بر قطار درگاچی شده اند تا سفر به دور کشور را تجربه کنند و منزل و صاحبان جدید خود را بیابند. با خرید از سایت درگاچی از این هنرمند عاشق حمایت کنید.


 

جعفر بهرامیان

عاشق شکل و فرم طبیعی چوب است و همین عشق او را به سمت ساخت ساعت و ظروف روستیک و نیمه روستیک سوق داده است. او معتقد است وسیله ی چوبی باید حس واقعی طبیعت را به خانه منتقل کند. شغل های مختلفی را امتحان کرد و نهایتا عشق به چوب و تولید دست سازه های چوبی او را به سمت کارگاه خواهرش رها کشاند و اکنون همکار خواهرش در کارگاه تاشین می باشد.

جعفر بهرامیان دیپلم ریاضی دارد و عاشق کتاب و شعر است. عشق او به استاد آواز استاد شجریان باعث خلق ساعت های رستیک با طرح سوخته نگاری استاد گردیده. محصولات هنری جعفر سوار بر قطار درگاچی شده اند تا سفر به دور کشور را تجربه کنند و منزل و صاحبان جدید خود را بیابند. با خرید از سایت درگاچی از این هنرمند عاشق حمایت کنید.


مجتبی نادری

آنقدر با احساس از چوب و تنه درختان صحبت می کند که انگار تمام زندگی اش با این چوب ها عجین شده است. کار کردن با دستگاه های بزرگ کاری است سخت و دشوار که تنها یک عاشق می تواند سختی اش را تحمل کند. کارش که تمام می شود دقایقی را به نظاره محصول دست سازش می نشیند و تمام سختی کار از خاطرش می رود.

عشق به چوب و خلق آثار چوبی او را وارد دنیای چوب کرده است. از تصمیمی که برای آینده ی شغلی خود گرفته بسیار راضی است چرا که او عاشق چوب و مخلوقات چوبی است و چه چیز برای آدمی ارزشمندتر از آن است که کاری را انجام دهد که عاشق آن است. محصولات هنری مجتبی سوار بر قطار درگاچی شده اند تا سفر به دور کشور را تجربه کنند و منزل و صاحبان جدید خود را بیابند. با خرید از سایت درگاچی از این هنرمند عاشق حمایت کنید.


سمیه شجاعی

هنر را دوست دارد. آنگونه که کار در رشته ی دانشگاهی خود یعنی حسابداری را رها کرد و در مسیر هنر گام برداشت. مسیری که آینده اش را تغییر داد. با سختی های زیادی در مسیر راه مواجه شد اما عشق به هنر میناکاری و نگارگری تحمل سختی ها را برایش آسان کرد. عاشقانه کار می کند و آنچه در این مسیر آموخته عاشقانه به شاگردانش آموزش می دهد.

سمیه شجاعی هنرمند حوزه ی مینا کاری و نگارگری است. قلم موی خود را برای ایجاد نقش های زیبای لاجوردی بر روی مس، چنان هنرمندانه به حرکت درمی آورد که انگار تمام زندگی اش خلاصه شده در همان طرح و نقش زیبا و دلنشین. محصولات هنری سمیه سوار بر قطار درگاچی شده اند تا سفر به دور کشور را تجربه کنند و منزل و صاحبان جدید خود را بیابند. با خرید از سایت درگاچی از این هنرمند عاشق حمایت کنید.


مژگان شجاعی

وارد کارگاهش که می شوی صدای کوبیده شدن دفتین بافنده ها روی دار قالی و صدای قیچی شدن نخ ها حس عجیبی به انسان القا می کند. قالی ها و گبه هایش هزاران حرف برای گفتن دارند. برای بافت یک قالی یا گبه باید هفته ها، روزها، ساعت ها و دقایق عمر خود را بگذارد تا بتواند از نخی بی جان، قالی و گبه ای ایجاد کند که روح دارد و با آدمی حرف می زند. تفاوت قالی دستبافت و قالی ماشینی در همین است.

مژگان فارغ التحصیل رشته ی فرش از دانشگاه هنر اصفهان که عشق به قالی و بافندگی در او چنان موج می زند که حتی رشته ی دانشگاهی اش را نیز فرش انتخاب کرده تا بیشتر و بیشتر زندگی خود را با فرش ها و گبه ها و گلیم ها عجین کند. چنان با عشق گره می زند که انگار تمام دنیایش در همین گره ها خلاصه می گردد. محصولات هنری مژگان سوار بر قطار درگاچی شده اند تا سفر به دور کشور را تجربه کنند و منزل و صاحبان جدید خود را بیابند. با خرید از سایت درگاچی از این هنرمند عاشق حمایت کنید.


ابوالفضل یزدانی

پدرش نمدمال بوده است و او نیز پا در عرصه ی فعالیت پدرش گذاشته تا هنر زیبای نمدمالی که در شهرش رو به فراموشی می رود را زنده نگه دارد. برای مالیدن نمد روی پشم خم می شود و آن را با نم آب و با دست آنقدر می مالد تا یکدست شود. با آنکه می داند کار نمدمالی انرژی زیادی از او می گیرد اما چنان با عشق پشم ها را می مالد که انگار شغلش بهترین شغل دنیاست. تصور اینکه بدون بافتن و بدون حتی یک گره بتوانی از پشم زیراندازی محکم و زیبا با نقش و نگار دلخواه خود ایجاد کنی تصور زیبایی است و همین تصور زیبا ابوالفضل را هر روز به کارش علاقمندتر می کند.

ابوالفضل دلیل عشق به هنر نمدمالی و برای زنده نگهداشتن شغل و پیشه ی پدرش پا به عرصه ی نمدمالی گذاشته و اکنون در زیرزمین منزل خود مشغول نمدمالی است. محصولات هنری ابوالفضل سوار بر قطار درگاچی شده اند تا سفر به دور کشور را تجربه کنند و منزل و صاحبان جدید خود را بیابند. با خرید از سایت درگاچی از این هنرمند عاشق حمایت کنید.


 

مرضیه بهرامیان

کدبانوی هنرمندی که اوقات بیکاری اش را با ساخت زیورآلات پر می کند. روزگاری مغازه ی ترشی فروشی داشت و ترشی های خانگی اش را به فروش می رساند. اما این روزها سرگرم ساخت زیورآلات زیبایی است که می توانند زیبایی شما در مجالش مهمانی را دوچندان کنند. بانویی هنرمند و خوش سلیقه که هم اهل آشپزی است هم هنرمند حوزه ی زیورآلات. محصولات هنری مرضیه سوار بر قطار درگاچی شده اند تا سفر به دور کشور را تجربه کنند و منزل و صاحبان جدید خود را بیابند. با خرید از سایت درگاچی از این هنرمند عاشق حمایت کنید.

 


زهرا آقایی

محصولاتش جان دارند. گل، اما جان ندارد. چگونه محصولاتی را از گل بی جان می سازد که جان دارند و انگار با آدمی حرف می زنند. وارد کارگاهش که می شوم مشغول نوازش گل هاست. آنچنان با عشق کار می کند که تمام محصولاتش را بچه هایش خطاب می کند. عشق ورزیدنش به محصولات سفال سرامیک دست ساز خود همچون عشق ورزیدن مادر به فرزندانش است.

زهرا آقایی دانشجوی رشته ی روان شناسی دختری جوان و سرشار از شور زندگی است. چنان خوش برخورد و مهربان است که دلت نمی خواهد کارگاهش را ترک کنی و هنگام خروج حتما یکی از بچه های زیبا و خوش ترکیبش را خواهی خرید. محصولات هنری زهرا سوار بر قطار درگاچی شده اند تا سفر به دور کشور را تجربه کنند و منزل و صاحبان جدید خود را بیابند. با خرید از سایت درگاچی از این هنرمند عاشق حمایت کنید.

 


 

 


 

 

X
فروشگاه اینترنتی درگاچی

FREE
VIEW