عیسی کلانتری معاون رییس جمهور ورییس سازمان حفاظت محیط زیست به مناسبت روز محیط بان در پیامی این روز را به تمامی محیط بانان تبریک گفت.

عیسی کلانتری معاون رییس جمهور ورییس سازمان حفاظت محیط زیست به مناسبت روز محیط بان در پیامی این روز را به تمامی محیط بانان تبریک گفت.

به نام خدا
پروردگار را سپاس می‌گویم که یک بار دیگر فرصت یافتم در سالروز میلاد با سعادت ضامن آهو، امام مهربانی و انصاف، امام رضا(ع) در کنار همکاران قهرمان و شجاعم در یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست باشم. عزیزانی که برای حراست از زیست‌بوم ما برابر آسیب دشمنان سودجوی طبیعت، جان خویش را به میدان آورده‌اند.
محیط‌بانان شریف ایران؛ 145 شهید محیط‎بان نشان از زخم‌های جانکاهی است که در سال‌های اخیر بر پیکر جامعه محیط‌بانی کشور وارد شده است. بسیاری از شما عزیزان تنها به دلیل انجام وظیفه با گلوله داغ شکارچیان و سودجویان مواجه شده‌اید؛ پس بی تردید و با افتخار اذعان می‌کنم که شما محیط بانان عزیز، قهرمانان و حافظان اصلی طبیعت باشکوه ایران هستید و مقابل عزت و مناعت طبع شما سر تعظیم فرود می‌آورم.
بنده و همکارانم در مجموعه مدیریتی سازمان حفاظت محیط زیست تلاش کرده‌ایم در دوره اخیر بیش از سایر امور به بهبود وضعیت، امکانات و رفاه محیط‌بانان عزیز بپردازیم و مفتخرم که در این مدت گام‌های اساسی برای احقاق حقوق شما عزیزان به ویژه در امور معیشتی و هم‌چنین بهبود تجهیزات مورد نیاز عزیزانمان برداشته شده است. هرچند این موضوعات در برابر جانفشانی عظیم شما بسیار ناچیز است.
ضمن آرزوی توفیق برای همه دوستدارن محیط زیست ایران، فرارسیدن سالروز ولادت امام رضا (ع) و روز محیط‌بان را خدمت خانواده‌های سرافراز شهدای محیط‌بان به خصوص خانواده‌های محترم شهدای گران‌قدر مهدی مجلل و میکائیل هاشمی که در ابتدای بهار به سوگشان نشستیم؛ تهنیت عرض می‌کنم و از خداوند منان خواستارم که به حرمت خون این شهدا، حافظ جان و سلامتی سایر محیط‌بانان عزیز کشورمان باشد.

عیسی کلانتری- معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *